poniedziałek, 19 czerwca 2017

#01 Miniaturka Miesiąca — WYNIKI!

Cześć i czołem!

Nadszedł czas na przedstawienie wyników pierwszej edycji konkursu na miniaturkę miesiąca! Jeszcze raz przypomnimy, że jest nam niezmiernie miło widzieć, ile osób wysłało swoje (nie)małe dzieła. Jesteśmy pełne podziwu dla wszystkich Autorek —  pisanie o relacjach dwóch wrogów jakimi są Draco Malfoy i Hermiona Granger to niełatwe zadanie!
Zanim jednak przejdziemy do ogłoszenia zwycięzców, chciałybyśmy opublikować teraz nasze własne głosy, bo wiemy, że niektóre Autorki bardzo na nie liczyły!

Aranel:

Miniaturka 1 —  „Galeria poległych i zaginionych”  – 7 pkt.
Miniaturka 2 —  „Linia życia” – 4 pkt. 
Miniaturka 3 —  „Rodzinne abecadło” – 6 pkt.
Miniaturka 4 —  „Płynące łzy” – 2 pkt. 
Miniaturka 5 —  „Po wojnie” – 1 pkt. 
Miniaturka 6 —  „so teach me’’ – 5 pkt. 
Miniaturka 7 —  „W mroku widać najwięcej” – 3 pkt. 

„Galeria poległych i zaginionych” 
Ciekawie skonstruowana fabuła. Dobry pomysł zrealizowany bardzo zręcznie —  wokół nieobecności Draco i Hermiony został zbudowany klimat niepewności i tajemnicy. Zdecydowanie mój faworyt. :)

„Płynące Łzy”
Ładne wyjście ze znanej z kanonu sceny do pomysłu autorki. Co prawda uważam, że za szybko nastąpiła przemiana z niechętnych sobie ludzi do zakochanej pary, ale to tylko moja opinia. Miniaturkę czytało się dobrze.

„Linia Życia”
Jej siłą są przedstawione uczucia — zmieszanie zdarzeń z czasu Bitwy i przed nią pozwala głębiej wejrzeć w to, co przeżywali bohaterowie. Końcówka mnie poruszyła.

„Po wojnie”
Miałam wrażenie, że fabuła jest na siłę ściśnięta do ram miniaturki. Może lepiej by jej zrobiło, gdyby była bardziej rozbudowana w formie dłuższego opowiadania. Przyznam, że błędy interpunkcyjne, ortograficzne i stylistyczne przeszkadzały mi w zgłębianiu tej historii. Ale pomysł ciekawy.

„so teach me”
Zgrabna miniaturka na temat tego, co mogłoby się wydarzyć między Draco i Hermioną w dorosłości. Lekka, przyjemnie się ją czytało, a zakończenie mnie urzekło.

„Rodzinne abecadło”
Oryginalny pomysł i przelany na papier ze wspaniałą dokładnością, chylę czoła. Odkrywanie bohaterów z tych scenek rodzajowych, z których z budowana jest ta miniaturka, to dwa razy więcej frajdy. Narracja poprowadzona z wyczuciem.

„W mroku widać więcej”
Niepokojący klimat... Przyznam, że nie przemawia do mnie ta wizja Draco, ale miniaturkę czytało się szybko i dobrze. Miałam tylko problem z zakończeniem — coś tam się podziało z podmiotem i oczywiście można się domyślić, ale nie wiadomo, kto został ofiarą zaklęcia. Szanuję za pomysł.

Christine (gościnnie!):

Miniaturka 1 —  „Galeria poległych i zaginionych” – 6 pkt.
Miniaturka 2 —  „Linia życia” – 1 pkt. 
Miniaturka 3 —  „Rodzinne abecadło” – 4 pkt.
Miniaturka 4 —  „Płynące łzy” – 3 pkt. 
Miniaturka 5 —  „Po wojnie” – 2 pkt. 
Miniaturka 6 —  „so teach me’’ – 5 pkt. 
Miniaturka 7 —  „W mroku widać najwięcej” – 7 pkt. 

„Galeria poległych i zaginionych” 
Bardzo dobra praca, język i styl na wysokim poziomie, łatwa w odbiorze. Początek bardzo mi się podobał, jednak zakończenie nie tak sobie wyobrażałam. Jakoś nie mogę przyswoić wizji, w której Hermiona i Draco wyrzekają się magii i uciekają przed całym światem, zarówno tym magicznym, jak i mugolskim. Bardzo ciekawy pomysł pokazanie głównych bohaterów, poprzez pozostałe postaci – zabieg ten nadaje obiektywny pogląd na całą historię. Autorka w doskonały sposób przeniosła mnie do świata magii poprzez szczegółową i bardzo kanoniczną scenerię.

„Linia Życia”
Akcja toczy się za szybko, a bohaterowie za szybko padają sobie w ramiona i nie są zbyt kanoniczni. Tragiczny koniec mnie zaskoczył.

„Rodzinne abecadło”
Świetny pomysł z abecadłem! Jak na mój gust trochę za dużo pairingu Severus x Remus, ale postać Snape’a została wykreowana w całkiem pozytywny sposób. Niesamowite, że autorce udało się streścić kawał życia czwórki bohaterów w jednej miniaturce!


„Płynące Łzy”
Podobało mi się to, że autorka wplotła swoją miniaturkę pomiędzy historię Rowling. Jak dla mnie bohaterowie zbyt szybko ulegają przemianie i są zbyt mało kanoniczni.
Historia krótka, ale może wywołać u czytelnika delikatny uśmiech.

„Po wojnie”
Ciekawy pomysł – Hermiona w roli pracownika sierocińca naprawdę się sprawdza. Szkoda tylko, że fabuła została spłycona – ale wszystko rozumiem, w końcu to miniaturka. 

„so teach me”
Miniaturka przypadła mi do gustu, trochę humorystyczna, nieco poważna i romantyczna. Charaktery bohaterów fajnie odwzorowane. Fabuła ciekawa i wciągająca. Hermiona i Draco, jako profesorowie w Hogwarcie? Super pomysł! 

„W mroku widać najwięcej”
Bardzo podobał mi się klimat tego opowiadania. Groza, niepewność, tajemnica, strach. Czytając, czułam na plecach oddech Draco. Fabuła ciekawa, nienaciągana i nieprzesłodzona. Zakończenie zaskakujące i na długo zapadające w pamięć. Postaci kanoniczne, z dość głębokimi portretami psychologicznymi. Czytanie tej miniaturki sprawiło mi ogromną przyjemność! 


Jazzy:

Miniaturka 1 —  „Galeria poległych i zaginionych” – 6 pkt.
Miniaturka 2 —  „Linia życia” – 3 pkt. 
Miniaturka 3 —  „Rodzinne abecadło” – 4 pkt.
Miniaturka 4 —  „Płynące łzy” – 2 pkt. 
Miniaturka 5 —  „Po wojnie” – 1 pkt. 
Miniaturka 6 —  „so teach me’’ – 7 pkt. 
Miniaturka 7 —  „W mroku widać najwięcej” – 5 pkt. 

„Galeria poległych i zaginionych” 
Muszę przyznać, że tekst wywołał na mnie duże wrażenie. Byłam szczerze zaskoczona tym w jaki sposób autorka wprowadza czytelnika w swój wykreowany świat. Czułam się niemal jak detektyw, poszukując w każdym zdaniu jakiejś informacji, która pozwoliłaby mi zrozumieć co się tak naprawdę dzieje. Miniaturka zostawiła ogromny niedosyt, bardzo chciałabym poznać całą historię Dracona i Hermiony. :)

„Linia Życia”
Miniaturka bardzo mi się podobała, przeskoki między teraźniejszością a przeszłością urozmaicały tekst. Szczerze powiedziawszy naprawdę wzruszyłam się pod koniec, choć do końca byłam pewna, że Draco Malfoy przeżyje. Autorka jednak nie zdecydowała się na happy end, i pomimo tego że uwielbiam szczęśliwe zakończenia, to miniaturka zyskała prawdziwość, i za to daję duży plus.


„Rodzinne abecadło”
Pomysł na podział tekstu niezwykle oryginalny. Choć wątek Severusa wydał się bardzo ciekawy i z chęcią poznałabym więcej szczegółów, to jednak żałuję, że Draco z Hermioną są w tej miniaturce na drugim planie. Przyjęcie nazwiska Snape przez Malfoya zaskoczyło mnie, gdyż nigdy wcześniej nie spotkałam się z takim pomysłem. ;)


„Płynące Łzy”
Miniaturka zapowiadała się bardzo dobrze, autorka zaczęła od sceny zranionego Malfoya, która znajdowała się w kanonie, a następnie wplątała w swój tekst treści nam wszystkim znane. Czar prysł w momencie pocałunku — wiem, że w miniaturce wszystko toczy się w szybszym tempie, jednak kolejne zdarzenia zupełnie do mnie nie przemówiły. Wierzę że z miniaturki mógłby powstać dobry materiał na dłuższe opowiadanie. :)

„Po wojnie”
Miniaturka wywarła na mnie wiele sprzecznych emocji. Z jednej strony niepoprawny zapis dialogów i częste błędy, z drugiej strony niespotykane dotąd pomysły (duży plus za oryginalność!). Nigdy nie przyszło mi do głowy jak wiele dzieci zostało sierotami po wojnie, a znając Hermionę (i jej działalność na rzecz skrzatów) nietrudno jest wyobrazić sobie jej w roli opiekunki. Jeśli tylko autorka będzie ćwiczyć pisanie, z pewnością jej teksty będą się wyróżniać nieszablonowością! :)

„so teach me”
Nie owijając w bawełnę —  miniaturka ogromnie mi się spodobała. Zdarzyło mi się nawet zaśmiać, dialogi nie były sztuczne, a krótkie momenty z małym Brownem i jego posłuszeństwem wobec profesora Malfoya zyskały moją dużą sympatię. :D Przyznaję maksimum punktów za to jak dobrze się bawiłam czytając tę miniaturkę. :)

„W mroku widać najwięcej”
Mocną stroną tej miniaturki jest według mnie język, opisy, dobór słownictwa. Podobała mi się ta mroczna strona miniaturki, i choć tak nagłe podjęcie tej „dobrej” decyzji przez Malfoya można by kwestionować (szczególnie po tym jak wielki strach miała w sobie Hermiona), to mam wrażenie, że jeszcze wrócę do tego tekstu. ;)


Kasiulek:

Miniaturka 1 —  „Galeria poległych i zaginionych” – 7 pkt.
Miniaturka 2 —  „Linia życia” – 3 pkt. 
Miniaturka 3 —  „Rodzinne abecadło” – 5 pkt.
Miniaturka 4 —  „Płynące łzy” – 2 pkt. 
Miniaturka 5 —  „Po wojnie” – 1 pkt. 
Miniaturka 6 —  „so teach me’’ – 6 pkt. 
Miniaturka 7 —  „W mroku widać najwięcej” – 4 pkt. 

„Galeria poległych i zaginionych”  
Czytało mi się ją bardzo przyjemnie. Jest wciągająca, nie mogłam się od niej oderwać, ciekawiło mnie, co się stało z Hermioną i Draco. Pomysł jest genialny.

„Linia życia”
Jest bardzo dynamiczna, cały czas coś się dzieje w tak krótkim czasie. Podobają mi się rozmowy Hermiony i Draco oraz zakończenie, które jest dość wzruszające.

„Rodzinne abecadło”
Bardzo podoba mi się styl pisania i pomysł na miniaturkę oraz złączenie jej z krótszych historyjek, których tytuły ułożone są alfabetycznie, a jednocześnie zachowana jest przy tym chronologia wydarzeń.

„Płynące łzy”
Początek jest przyjemny. Jest duże nawiązanie do kanonu. Bardzo spokojna, brakowało mi jakiejś akcji. W kilku miejscach zabrakło przecinków.

„Po wojnie” 
Pomysł na sierociniec dla dzieci czarodziejów jest bardzo dobry, ale ukłuło mnie to, że tak często było podkreślane, że dzieci śmierciożerców są inne. Jak dla mnie jest za mało o tym, jak budowała się relacja pomiędzy Hermioną a Draco. Zdarzały się literówki oraz błędy interpunkcyjne i ortograficzne.

„so teach me”
Jest po prostu urocza i nieco zabawna. Od początku się uśmiechałam. Brakuje w niej tylko tego, jak było przez między nimi przez te dwa lata.

„W mroku widać najwięcej”
Pomysł jest ciekawy, klimat tajemniczy i bardzo charakterystyczny, a zakończenie zaskakujące. Nie spodziewałabym się tego po Draco.

Czas na wyniki!


Trzecie miejsce

z 35 punktami zdobywa…
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Miniaturka 7 —  „W mroku widać najwięcej
autorstwa Martiny!

Drugie miejsce

z 40 punktami zdobywa...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Miniaturka 6 —  „so teach me
autorstwa Koneko!

Pierwsze miejsce

z 47 punktami zdobywa…
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
Miniaturka 1 —  „Galeria poległych i zaginionych
autorstwa Edge!


Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w pisaniu. :D Nie zrażajcie się, jeśli nie udało Wam się wygrać, wszystkie macie ciekawe pomysły oraz przyjemny styl pisania, przez co naprawdę ciężko było nam przyznać punkty. Nie poddawajcie się i rozwijajcie się dalej, bo jesteście w tym naprawdę dobre!

Z naszymi zwyciężczyniami skontaktujemy się w najbliższych dniach w wiadomości prywatnej — szykujemy coś specjalnego i mamy nadzieję, że podzielicie nasz entuzjazm w tej sprawie. :)

Od przyszłego miesiąca ruszamy z kolejną edycją Pairingu Miesiąca, a w ostatnim tygodniu czerwca pojawi się nowa ankieta!

Jeszcze raz gratulujemy, Dziewczyny!
Zespół SKP 

12 komentarzy:

 1. Ooo, nareszcie wyniki!
  Serdecznie gratuluję zwyciężczyniom ^^ I czekam na nową ankietę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się cieszymy, że wreszcie udało nam się je dodać. :D

   Usuń
 2. I ja również gratuluję! Szczególnie Edge za napisanie pięknej pracy, która tak chwyciła mnie za serce. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, praca Edge jest piękna. Miała bardzo ciekawy pomysł.
   /Kasiulek

   Usuń
 3. Dziękuję wszystkim, którzy oddali głosy na mój tekst i za wszystkie miłe słowa. Nie spodziewałam się tak pozytywnego odzewu ;) Gratuluję wszystkim wyróżnionym. Jesteście niesamowite, dziewczyny!

  Edge

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Edge, a my dziękujemy, że zgłosiłaś swój tekst na nasz konkurs! <3

   Ściskamy całą ekipą!

   Usuń
 4. Serdecznie dziekuję wszystkim za głosy oddane na moją miniaturkę, nie spodziewałam się wyróżnienia, to bardzo miłe i motywujące do dalszej pracy nad tekstami. Wielkie podziękowania również dla załogi SKP za organizację konkursu, a przede wszystkim gratulacje dla Edge i Koneko - Wasze prace są świetne! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Dla nas cała akcja Pairingu Miesiąca była całkowitą nowością, dlatego nie byłyśmy pewne czy damy radę ją poprowadzić, ale udało się się dzięki Wam! ❤

   Uściski (i mamy nadzieję, że zajrzysz na pocztę pod koniec tygodnia 😊)!
   ~Jazzy

   Usuń
 5. Gratuluję zwyciezczyniom i dziękuję bardzo za opinię na temat miniaturki. <3
  Ślę uściski! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za udział. <3
   Moim zdaniem świetnie Ci wyszło oddanie uczuć postaci. Twoja praca była poruszająca.
   Powodzenia w dalszym tworzeniu. :D /Kasiulek

   Usuń
 6. Wow, aż nie wiem, co powiedzieć. Dziękuję za każdy jeden punkt! I gratuluję mocno Edge! Zasłużone pierwsze miejsce. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy tylko przeczytałam Twoją miniaturkę, od razu wiedziałam, że będzie na podium! Dlatego to my dziękujemy. :)

   Pozdrawiam w imieniu całego zespołu!
   ~Jazzy

   Usuń

Niah | Akinese | Credits: X, X