piątek, 24 lutego 2017

#03 Sowia Poczta

Dlaczego Emma Watson wybrała Bellę zamiast Kopciuszka? 


W 2015 roku Kenneth Branagh — reżyser nowej wersji Kopciuszka (znany także z roli Gilderoya Lockharta w Harrym Potterze), poprosił Emmę Watson, inteligentną i pracowitą Hermionę Granger, o zagranie roli Kopciuszka. Watson odrzuciła jego prośbę, ponieważ stwierdziła, że ta rola nie jest dla niej odpowiednia i dlatego główną bohaterką filmu została Lily James.
Kilka lat później Emma przyjęła rolę innej księżniczki Disneya — Belli z remake’u Pięknej i Bestii. Nie odrzuciła roli Kopciuszka, mając nadzieję, że dostanie rolę Belli, ale uważa, że ta księżniczka jest jej bliższa. Huffington Post informuje, że aktorka swoje powody wyjaśniła w wywiadzie dla Total Film, który ukazał się w ostatnim wydaniu magazynu.

Kiedy odrzuciłam rolę Kopciuszka, nie wiedziałam, że będą tworzyć nową wersję Pięknej i Bestii. Ale kiedy otrzymałam propozycję, poczułam, że Bella jest mi o wiele bliższa niż Kopciuszek. Ona jest nowoczesna, pełna współczucia i bardzo otwarta. To typ kobiety, której ucieleśnieniem chciałabym być.

Nawet po przyjęciu roli Belli, Watson miała obawy odnośnie scenariusza oraz garderoby głównej bohaterki i przyjęła rolę dopiero wtedy, gdy zagwarantowano jej, że będzie mogła zmienić kilka elementów. Jedna z głównych zmian, na którą naciskała, dotyczyła tego, że Bella powinna być naukowcem, tak jak jej ojciec. To jeden z powodów, dlaczego Bella lepiej pasuje do Emmy — ambasadorki edukacji dziewcząt.

Bella jest prawdziwą feministką, tak jak Linda Woolverton, która była pierwszą kobietą piszącą dla Disneya. To sprawia, że Bella jest bardzo wyjątkowa. Sposób w jaki kwestionowała stan rzeczy w miejscu, gdzie mieszkała, uważam za bardzo inspirujący. Udało jej się zachować integralność i niezależny punkt widzenia. Nie powstrzymywała jej opinia innych ludzi, strach, albo bycie kozłem ofiarnym.

Po obejrzeniu Emmy Watson w roli Hermiony, wydaje się, że bardziej pasuje jej rola Belli niż Kopciuszka. Emma, która niedawno otworzyła feministyczny klub książki, jest zwolenniczką zasad i wykształcenia. Te dwie rzeczy bardzo dobrze opisują Bellę i pokazują ją widzom jako kobietę kochającą książki, a także interesującą się mechaniką i wynalazkami. Możliwe, że widząc księżniczkę Disneya mającą takie hobby, więcej młodych kobiet odważy się na zmiany.
Wszyscy z niecierpliwością czekamy na premierę Pięknej i Bestii 17 marca 2017 roku, aby zobaczyć Emmę Watson w roli Belli!

Źródło: The Leaky-Cauldron

Tłumaczenie: Arcanum Felis z http://last-minute-love-dramione.blogspot.com/

4 komentarze:

 1. Zdecydowanie wydaje mi się, że Emma bardziej pasuje do roli Belli, niż Kopciuszka z tych samych powodów, które opisała w wywiadzie. Po prostu ta postać chyba jest jej bliższa, szczególnie jeśli chodzi o charakter.
  Nie mogę się doczekać premiery Pięknej i Bestii! Czas chyba zamówić bilety. :D

  M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piątka! Też nie mogę się doczekać premiery. :D
   ~Jazzy

   Usuń
 2. Uważam tak samo jak moja przedmówczyni. Już w sobotę idę na pierwszy seans . Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niektórzy jednak są przeciwni wyboru aktorki, ponieważ uważają, że Emma nie pasuje do tej roli...

   Zazdroszczę seansu! :D Jeśli będziesz miała chwilkę koniecznie daj nam znać jakie wrażenia! :)

   Również pozdrawiam!
   ~Jazzy

   Usuń

Niah | Akinese | Credits: X, X