sobota, 11 lipca 2015

Ocena "Love is power, but power isn't love"


Witajcie!

Dzisiaj przedstawiamy ocenę opowiadania Blandy OC "Love is power, but power isn't love".Na początek kilka podstawowych informacji na temat tego opowiadania.

Autor: Blanda OC
Tagi: #Sontrix #Lumonia #parę_pairingów_z_oc #Morgana_LeFay #Merlin #Artur_Pentragon #Ginevra_Pentragon #szkoła #wojna #po_wcześniejszej_kolejna_wojna #sceny +18
Fabuła: Szósty rok w Hogwarcie nie zapowiada się najlepiej. Voldemort, śmierciożercy i nie tylko — nastają czasy strachu i mroku. Jednak główna bohaterka ma więcej problemów na głowie, niż tylko i wyłącznie ten. Co mogą oznaczać coraz częstsze wizje oraz nowe osoby znajdujące się po drugiej stronie lustra? Czy tatuaż, który ma na ramieniu, zmienia wszystko? Czemu zaciera się granica między śmiercią a życiem? Czy decyzja Amandy wpłynie na to, co stanie się z magicznym światem? I gdzie w tym wszystkim znajduje się Blaise Zabini, ślizgon, który oczaruje prawie każdą kobietę? Demony przeszłości i tajemnicze, złe moce nieznanego pochodzenia stopniowo przejmują Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Starzy i nowi uczniowie czują zapach wojny, powoli przygotowując się do niej wbrew zakazom Ministerstwa Magii. Co się stanie następnego dnia i jak skończy się historia zakochanej, jednak trzymającej władzę w rękach bohaterki? Co wybierze — miłość, czy władzę? 


OCENIAMY

1. Fabuła
● Hermiona Malfoy: Opowiadanie to zaliczam do kategorii "średnie". Nie jest wciągające, jak inne opowiadania z postaciami OC, jakie czytałam.
Bellatrix: Hmm... Fabuła bloga jest ciekawa. Wciągnął mnie, choć zgadzam się z Hermioną Malfoy - kategoria "średnie" jest jak najbardziej na miejscu. Mimo wszystko, polecam. Droga Autorko, miałaś naprawdę ciekawy pomysł!
Phoebe: Mnie się podobało. Jest wiele fanfiction z OC i trudno się przebić. Zauważyłam kilka ciekawych wątków, które mnie zainteresowały.

 12 pkt. / 15 pkt.


2. Bohaterowie
● Hermiona Malfoy: Autorka stawia na minimalizm, jeśli chodzi o bohaterów. Miałam problem z ogarnięciem wszystkich postaci niekanonicznych i nawet po przeczytaniu wszystkich opublikowanych rozdziałów, pamiętam tylko jedno imię.
Bellatrix: Jest dużo bohaterów OC, na szczęście ja wiedziałam, o kogo chodzi, jednak niektórzy mogą nie zrozumieć paru spraw... Kanon przez to się troszeczkę schował, jednak postaci są ciekawe i dość dobrze przedstawione. Ale ponownie zgadzam się z Hermioną Malfoy - Autorka postawiła na minimalizm.
Phoebe: Dla mnie trochę za mało kanonu, brakuje mi kilku zachowań. Wiele postaci OC, mam do tego stosunek nijaki, czasem mnie to drażniło, a czasami zadowalało. Plus za Amandę, która dla mnie jest postacią barwną.

 11 pkt. / 15pkt.


3. Poprawność językowa 
● Hermiona Malfoy: Znalazłam znikome błędy. Jedno czy dwa powtórzenia i kilka literówek, które zdarzają się najlepszym...
Bellatrix: Sprzeciwiam się. Droga Autorko, zatrudnij dobrą betę, ponieważ brakowało wielu przecinków. Jeśli poprawisz tę sprawę, wszystko będzie okay! Ale teraz to kłuje w oczy...
Phoebe: Nic nie rzuciło mi się w oczy. Może kilka literówek, nic specjalnego.

 11 pkt. / 15 pkt.


4. Oryginalność
● Hermiona Malfoy: Nigdy wcześniej nie czytałam podobnego opowiadania, więc tutaj jestem w pełni zadowolona i daję maksymalną ilość punktów.
Bellatrix: Opowiadanie jest naprawdę oryginalne! Nie czytałam nigdy podobnego. Bardzo mi się podobało.
Phoebe: Zaczarowałaś mnie. Co tu dużo powiedzieć? Podpisuję się pod słowami: "Nigdy wcześniej nie czytałam podobnego opowiadania"

 14 pkt. / 15 pkt.


5. Punkty dodatkowe
● Hermiona Malfoy: Autorko... masz bardzo fajny styl pisania opowiadań. Za to dostajesz punkty. ;)
Bellatrix: Opowiadanie naprawdę zapadło mi w pamięć. Nie często się to zdarza. Udało Ci się!
Phoebe: Jak napisałam wcześniej, zaczarowałaś mnie. Daję max i będę śledzić dalej.

5 pkt. (max. 5) 


OCENA KOŃCOWA

53 pkt. / 60 pkt.

Super!


W komentarzach możecie zostawić własną opinię na temat tego opowiadania!

6 komentarzy:

 1. Na początku - dziękuję za tak wysoką ocenę mojego opowiadania! Szczerze mówiąc, spodziewałam się, że będzie mniej punktów, gdyż się uczę no i nie spodziewałam się jakiegoś większego docenienia, mimo, że Blandę się zna. Hyhyhy.
  Teraz zacznę się odnosić do punktów oceniania, wyjaśniając, dlaczego jest tak, a nie inaczej.
  1. Fabuła: Owszem, jak na razie jest średnie. W sumie, nie dziwię się. To dopiero dziewięć rozdziałów i z perspektywy czytelnika, ciężko coś wywnioskować. Jednak obiecuję, że w dalszych rozdziałach fabuła będzie w punkcie kulminacyjnym ( nie, to nie rozwiązanie zakładu). Zachęcam Was do śledzenia. :D
  2. Bohaterowie: Owszem, o bohaterach daję dość mało, przyznaję. Jednak jest powód - chcę, aby czytelnik zrozumiał motywy Amandy, którymi się kieruje. Chcę, aby główna bohaterka była wszystkim dość znana, przez co bardzo zaniedbuję inne postacie, jednak pracuję nad tym.
  3.Poprawność językowa: Tu faktycznie może być gorzej. Głównie dlatego, że moja beta nie betowała wszystkiego, gdyż po prostu przez dłuższy czas miała ciężki okres, a ja też nie chciałam jej wszystkiego zwalać na głowę. Jednak rozdziały, które nie są zbetowane, są wysyłane. ;) I tu pozdrawiam moją stałą betę oraz jeszcze jedną betę, która betowała parę ciekawych rzeczy. <3
  4. Oryginalność: Tu dziękuję za to, że Wam się tak spodobało! Jedyne, co mogę powiedzieć, to to, że będzie jeszcze bardziej oryginalnie. :D
  5. Punkty dodatkowe: Dziękuję za tak ciepłe słowa, szczególnie Phoebe! Cieszę się, że na tyle ta historia Ci się spodobała, że chcesz śledzić dalej! Mam nadzieję, że każda z oceniających się przekona do tego opowiadania aż tak, jak Ty. :D

  Dziękuję Wam bardzo z całego serca, za tą ocenę! :D
  Pozdrawiam,
  Blanda OC.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma za co dziękować, oceniamy zawsze szczerze.
   To była pierwsza ocena trzech nowych administratorek, w tym mnie. Bardzo się cieszymy, że padło właśnie na ciebie!
   ~Zespół SKP

   Usuń
 2. Dzisiaj przedstawiamy ocenę opowiadania Blandy OC "Love is power, but power isn't love".
  Nope, to nie jest poprawny polski cudzysłów.

  #Artur_Pentragon
  LOLWUT?! Artur Pendragon.

  #Ginevra_Pentragon
  Pendragon!

  Jednak główna bohaterka ma więcej problemów na głowie, niż tylko i wyłącznie ten
  Zbędny przecinek.

  miłość, czy władzę?
  Ten też jest do wyrzucenia.

  Nie jest wciągające, jak inne opowiadania z postaciami OC
  I ten. // Btw, postacie OC to masło maślane, bo OC znaczy postać oryginalna.

  z Hermioną Malfoy - kategoria
  Jak to jest, że wyżej został użyty poprawny myślnik, a tu znów dywiz. No, chyba że opis na górze jest skądś skopiowany.

  Mimo wszystko, polecam.
  Ten przecinek wygląda na zbędny.

  Autorka stawia na minimalizm, jeśli chodzi o bohaterów. Miałam problem z ogarnięciem wszystkich postaci niekanonicznych i nawet po przeczytaniu wszystkich opublikowanych rozdziałów, pamiętam tylko jedno imię.
  Stawia na minimalizm, czyli bohaterów jest niewielu i mimo to miałaś problem? Aha...

  Jest dużo bohaterów OC
  Lol, czyli jednak używamy pojęcia, którego znaczenia nie znamy. ;D

  Ale ponownie zgadzam się z Hermioną Malfoy - Autorka postawiła na minimalizm.
  LOLWUT. XD

  ● Hermiona Malfoy: Znalazłam znikome błędy. Jedno czy dwa powtórzenia i kilka literówek, które zdarzają się najlepszym...
  ● Bellatrix : Sprzeciwiam się. Droga Autorko, zatrudnij dobrą betę, ponieważ brakowało wielu przecinków. Jeśli poprawisz tę sprawę, wszystko będzie okay! Ale teraz to kłuje w oczy...
  ● Phoebe: Nic nie rzuciło mi się w oczy. Może kilka literówek, nic specjalnego.

  Tego nawet nie trzeba komentować...

  "Nigdy wcześniej nie czytałam podobnego opowiadania"
  A gdzie kropka, która powinna stać na końcu zdania? Zjedzona?

  Nie często się to zdarza.
  Nieczęsto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie odpowiadamy za poprawność tagów. Zgłoszenia piszą autorzy opowiadań i to oni są odpowiedzialni za ich jakość.

   Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Ale nie możecie wskazać w nich błędu, bo nie pozwala wam krasnoludzka duma/mama/Latający Potwór Spaghetti/wiedzmiński kodeks? ;p

   Usuń
  3. Shun, w imieniu SKP bardzo dziękuję Ci za komentarz - każdy jest dla nas na wagę złota.
   Hmm, zawsze, gdy dostajemy czyjąś opinię pod starymi ocenami, postami, jesteśmy mile zaskoczone, że ktokolwiek o nich pamięta i jeszcze tam zagląda - naprawdę, mało ludzi to robi.
   Chciałabym Cię zaprosić do ocenienia naszych najnowszych ocen, Miniaturek na Zamówienie - dałoby nam to możliwość zobaczenia swoich błędów, jako że te oceny, które komentujesz, są pisane przez inny zespół.
   Zmieniły nam się oceniające - teraz jesteśmy we dwie: Snovi i ja, Anastasia Curs.
   Od razu mogłybyśmy mieć wskazówki na przyszłość; już teraz wiedziałybyśmy, co robimy źle, bo niestety żadna z nas nie może porównywać błędów popełnianych w (przykładowo) tej ocenie do teraźniejszych.
   Zapraszam również do czytania naszych Miniaturek na Zamówienie.

   Serdecznie pozdrawiam
   Anastasia Curs

   Usuń

Niah | Akinese | Credits: X, X